mgr Agnieszka Sokalska

Psycholog

Psycholog, specjalista wczesnego wspomagania rozwoju (WWR), trener TUS (Trening Umiejętności Społecznych),  terapeuta Integracji Sensorycznej, instruktor masażu Shantala, realizator Szkoły Dla Rodziców i Wychowawców. Absolwentka czterostopniowego szkolenia z Dialogu Motywującego. Uczestniczka Studium Życia Rodzinnego.

W obszarze wczesnego wspomagania rozwoju dziecka udziela pomocy rodzicom w nabywaniu umiejętności przydatnych w postępowaniu z dzieckiem z różnego rodzaju trudnościami rozwojowymi (m.in. z autyzmem, zespołem Aspergera).  Edukacja polega na rozpoznawaniu zachowań dziecka i utrwalaniu prawidłowych jego reakcji poprzez intensywne działania, których zadaniem jest stymulacja funkcji  odpowiadających za rozwój psychomotoryczny oraz komunikację malucha. Opiekunowie otrzymują również konkretną wiedzę na temat zaburzenia, którym obarczone jest ich dziecko.

Pedagog cyrku. Od wielu lat współpracuje z Fundacją Sztukmistrze, m.in. prowadząc warsztaty dla dzieci i dorosłych.

Szczególnym obszarem jej zainteresowań jest:

– WWR – wczesne wspomaganie rozwoju dziecka

– Masaż Shantala (dla niemowląt i dzieci) – stymulowanie rozwoju, budowanie poczucia kompetencji rodzicielskich; praca z dziećmi o cechach nadpobudliwości, w celu wyciszenia; przy nadwrażliwości na dotyk, w celu normalizowania wrażeń;

– Masaż Shantala Body Touch (wersja dla dorosłych i starszych dzieci) – praca z parami w celu budowania głębszych, bardziej satysfakcjonujących relacji opartych na świadomości własnych potrzeb oraz na umiejętności odpowiadania na potrzeby partnera; budowanie i wzmacnianie więzi emocjonalnej partnerów.

 

W Centrum LIBEROSIS oferuje pomoc psychologiczną w ramach poradnictwa, konsultacji psychologicznych w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, pomocy rodzicom w nabywaniu kompetencji pomocnych w stymulowaniu rozwoju dziecka poprzez właściwe wzorce relacyjne oraz techniki masażu Shantala.

Umów się na wizytę

poczta

liberosis@gmail.com

Jeden numer na wszystkie pytania

507 487 656