mgr Aneta Iłenda

Psycholog, psychoterapeuta

Psycholog, psychoterapeuta. Ukończyła psychologię na Wydziale Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Obecnie kończy 4,5 letni kurs psychoterapii przygotowujący do uzyskania certyfikatu Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego – kurs ten jest atestowany przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne i prowadzony pod kierownictwem dr Andrzeja Cechnickiego. W swojej pracy wykorzystuje elementy psychodramy. Członkini Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, podkreśla iż pracuje zgodnie z zasadami zawartymi w Kodeksie Etycznym Psychoterapeuty uznając, że proces psychoterapii to szczególnego rodzaju relacja, której jakość jest jednym z kluczowych czynników w powodzeniu terapii. Dbając o jakość swojej pracy pozostaje pod regularną superwizją certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Wolontariusz w Ośrodku Wsparcia Dziecka i Rodziny im. Św. Brygidy Szwedzkiej.

Psychoterapeuta Par i Rodzin. Ponieważ każde zachowanie każdego członka rodziny wpływa na odczucia i zachowania innych bliskich osób, pojawiające się w rodzinie problemy wychowawcze czy szkolne dziecka,  objawy depresyjne czy lękowe któregoś członka rodziny mogą być sygnałem dla psychoterapeuty, że wsparcia potrzebuje cały system. Pomoc psychoterapeuty polega na pracy z parą bądź rodziną ukierunkowaną na zrozumienie procesów emocjonalnych dziejących się między najbliższymi i poprawie relacji pomiędzy nimi.

Trener, coach – prowadzi sesje i treningi zarówno grupowe jak i indywidualne, ukierunkowane na rozwój osobisty jak i interwencyjne mające na celu wyjście z sytuacji kryzysowej (osobistej bądź w zespole). Swoje główne doświadczenie zawodowe określa  jako psycholog i psychoterapeuta w biznesie i psychologii pracy. Dzięki temu bardzo dobrze rozumie mechanizmy funkcjonowania w pracy, towarzyszące trudności,  koncentruje się na  tworzeniu warunków wpływających na dobrą jakość życia w środowisku pracy, a zdobytym doświadczeniem dzieli się również prowadząc zajęcia z szeroko pojętego zakresu psychologii biznesu.

W pracy kieruje się podejściem integracyjnym, działania podejmuje na wielu płaszczyznach, dostosowując je do konkretnych potrzeb.

Główne obszary działań:

  • Psychoterapii krótko, długoterminowej
  • Psychoterapii indywidualnej, grupowej, par, małżeństw, rodzin
  • Psychoterapia dla biznesu
  • Treningu kompetencji społecznych
  • Interwencji kryzysowej
  • Doradztwa kariery
  • Coachingu

 

„Odkąd pamiętam chciałam pomagać. Dlatego idę za tym głosem wewnętrznej misji. Jestem skupiona na tym aby towarzyszyć, pomagać ludziom być w dobrostanie, żyć z mocą. Wszystko po to, aby mogli cieszyć się dobrą jakością życia, niezależnie od trudności, jakich każdy z nas doświadcza na tej drodze. Pracuję z pasją. Kocham to co robię. Czuję dużą wdzięczność, że mogę towarzyszyć ludziom na różnych etapach ich wędrówki życiowej. Skupiam się na tym, aby mimo różnych zakrętów życiowych, czerpali radość z tej wędrówki i żyli pełnią życia”.

 

Umów się na wizytę

poczta

liberosis@gmail.com

TELEFON

507 487 656