dr n. med. Aneta Libera

Psycholog, psychoterapeuta

Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko – Albert Einstein

Psycholog, psychoterapeuta. Absolwentka pełnego 4,5-letniego podyplomowego studium psychoterapii atestowanego przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne. W trakcie Studium Pomocy Psychologicznej dla Par organizowanego przez Instytut Psychologii Zdrowia. Pracownik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie oraz Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 4 w Lublinie (Oddział Położnictwa i Perinatologii). Specjalista i koordynator działań psychologicznych Wschodniego Centrum Profilaktyki Depresji Poporodowej oraz Hospicjum Perinatalnego przy współpracy z Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im Małego Księcia.

W psychoterapii indywidualnej preferuje model pracy w podejściu integratywnym uznając, że właśnie takie podejście daje szerokie spektrum możliwości wyboru technik i metod leczenia dostosowanych do indywidualnych potrzeb człowieka. Korzysta z wiedzy i praktyki psychoterapii: ericksonowskiej, behawioralno-poznawczej, systemowej, psychodynamicznej, psychodramy wg Moreno.

Psychoterapeuta Par – oferuje pomoc parom przeżywającym trudności i konflikty, które chcą poprawić bądź uratować relację (choć czasem wydaje się że „za późno”), bądź też nauczyć się komunikować ze sobą w sytuacji rozstania. Udziela także konsultacji w zakresie pomocy dzieciom, których rodzice są w trudnym momencie separacji lub rozwodu .

W Centrum LIBEROSIS oferuje psychoterapię indywidualną młodzieży i osób dorosłych oraz psychoterapię par, psychologiczną opiekę okołoporodową, pomoc psychologiczną w ramach poradnictwa, konsultacji. Szczególnym obszarem jej zainteresowań są:

  • depresyjne zaburzenia nastroju
  • zaburzenia związane ze stresemlękowe
  • zaburzenia psychiczne okresu okołoporodowego (związane z ciążą, porodem i połogiem)
  • kryzysy życiowe żałoba związane z utratą osoby bliskiej (poprzez śmierć, rozwód) bądź ważnej wartości życiowej (utrata zdrowia, pracy)
  • trudności relacyjne par
  • doświadczenia urazu fizycznego lub psychicznego od innych
  • psychologia życia z niepełnosprawnością dziecka– wsparcie rodziców i dziecka w radzeniu sobie z trudnościami choroby.

Ponadto przeprowadza badania psychologiczne dla osób ubiegających się lub posiadających pozwolenie na broń oraz ubiegających się na stanowisko sędziego, prokuratora, kuratora sądowego, strażnika miejskiego, inspektorów transportu drogowego.

Umów się na wizytę

poczta

liberosis@gmail.com

Jeden numer na wszystkie pytania

507 487 656