OFERTA

Konsultacje psychiatryczne

– Pierwsza wizyta os. dorosłych – 280 zł

– Kolejna wizyta os. dorosłych – 200 zł

– Pierwsza wizyta dzieci i młodzieży – 350 zł

– Kolejna wizyta dzieci i młodzieży – 250 zł

– Wizyta w języku angielskim – 350 zł

– Wydanie opinii, zaświadczenia – 80 zł

Konsultacja psychiatryczna jest szczególnym spotkaniem z lekarzem psychiatrą w warunkach życzliwości i intymności. W trakcie takiego spotkania lekarz dokonuje badania lekarskiego (zbiera dokładny wywiad, stawia diagnozę, dobiera leki w razie konieczności), omawia problemy i objawy, ale także udziela pierwszego wsparcia i porad odnośnie dalszego postępowania. Konsultacje psychiatryczne mogą łączyć się z podjęciem psychoterapii, ale mogą być również niezależne od innych form pomocy.

Wprowadzenie farmakoterapii jest czasem niezbędne przed rozpoczęciem psychoterapii, ponieważ objawy chorobowe mogą być tak silne, iż mogą znacznie utrudniać pracę terapeutyczną. Oczywiście leki nie usuną przyczyny trudności, ale mogę w znaczny sposób wspomóc proces psychoterapii.  Dlatego też podejmując próbę usunięcia przyczyn objawów lekarz psychiatra często zaleca równolegle podjęcie psychoterapii. Należy pamiętać, iż czasami trzeba poczekać z na poprawę stanu po przyjęciu leków, co wynika ze specyfiki działania leków.

Konsultacja psychiatryczna jest konieczna w przypadku osób, których problemy mogą mieć przyczyny organiczne, a szczególnie w przypadku choroby afektywnej dwubiegunowej, schizofrenii, zaburzeń odżywiania (anoreksja, bulimia), fobii, zaburzeń osobowości, myśli i zachowań obsesyjnych, dolegliwości psychosomatycznych, zaburzeń zachowania, ADHD oraz myśli samobójczych.

Umów się na wizytę

poczta

liberosis@gmail.com

Jeden numer na wszystkie pytania

+48 507 487 656